Evropa v současnosti čelí několika výzvám. Patří mezi ně klimatická krize a neustále se zvyšující náklady na energii. Obojí je důležitým důvodem ke snížení vlastní spotřeby energie. Se systémem chytré domácnosti Yubii Home a širokým výběrem moderních senzorů to lze snadno a rychle implementovat a zároveň vytvořit optimální vnitřní klima.

Smart Home System od Nice pomáhá šetřit náklady a chránit životní prostředí.
Nice, světový lídr v oblasti správy domů a budov a bezpečnostních řešení, nabízí Yubii Home, zcela bezdrátové řešení, které nevyžaduje žádné renovační práce při instalaci a lze jej kdykoli upgradovat. Dceřiná společnost elero má startovací sadu s různými senzory pro počáteční instalaci, která je zaměřena hlavně na udržitelnost. Rádiové pohony, přijímače a senzory značek Nice a elero lze samozřejmě integrovat do systému chytré domácnosti. Tímto způsobem je chytře řízeno úplné soukromí a ochrana před sluncem. Yubii Home je také kompatibilní s více než 3 000 produkty jiných výrobců prostřednictvím Z-Wave®.

Šetřete elektřinu díky inteligentním senzorům
Je velmi snadné ušetřit energii důsledným vypínáním světelných zdrojů, když nejsou potřeba. Nice Sensor Motion-Control detekuje pohyby v místnosti a současně měří teplotu a intenzitu světla. Po připojení k bráně Yubii Home lze všechna světla v domě ovládat tak, aby se automaticky rozsvítila při vstupu do místnosti a zhasla při odchodu. Kromě toho lze naprogramovat automatizované procesy a scény s různými světelnými náladami, které lze aktivovat stisknutím tlačítka. Pomocí Nice On/Off-Control lze ovládat domácí spotřebiče a integrovat je do automatických procesů. Řízení také zaznamenává spotřebu elektrické energie a demaskuje tak skryté žrouty energie.

Perfektní klima v místnosti
Termostatický ventil Nice Heat-Control v kombinaci s teplotním čidlem je vhodný zejména pro chytré řízení vytápění. V důsledku toho je teplota v místnosti automaticky regulována a lze ji řídit po celý týden díky režimu plánování. Automatizace rolet, žaluzií a markýz s pohony, rádiovými přijímači a senzory od elero a Nice významně přispívá k energetické účinnosti budovy. Místnosti jsou například v létě zastíněny před přímým slunečním zářením, aby se nepřehřívaly, zatímco v zimě se zavírají při západu slunce, aby se v domě udrželo teplo. Kontaktní senzorové ovládání dveří/oken Nice detekuje, zda jsou otevřená okna a dveře, a poté například ztlumí topení. Větrání a vytápění lze řídit na dálku a automaticky je přizpůsobit potřebám obyvatel.