Připojit soukromé zázemí a ochranu před sluncem a následně – této snaze se mnoho stavebníků. Zastínění v horním patře si přála i rodina v tomto řadovém domě, protože v pokojích bylo velké horko. Pro modernizaci však chyběla elektrická přípojka. Inteligentní řešení: solární napájení stínící techniky, které lze lze nainstalovat bez přestavby.

Přesvědčivé vlastnosti produktu
Frank Feiler ze společnosti Knoll je z nové možnosti nadšen: „Systém pohonu RolSolar umožňuje automatizaci rolet a zástěn bez připojení napájení a je tak ideální i pro následnou motorizaci. Pohony mají osvědčené výhody trubkových motorů elero: od bezhlučné funkce soft brzdy až po dvě volně definovatelné mezipolohy. Tyto vlastnosti produktu v kombinaci s dlouhou životností a vysokou kvalitou produktu činí z RolSolar nejlepší doporučení pro naše modernizační zákazníky.“ Rodina byla rychle přesvědčena o inovaci na solární pohon a pověřila společnost Knoll, aby ji implementovala.
Vertikální zástěny zipScreen.2 od Roma byly vybrány jako ochrana soukromí a slunce. Clona perfektně sedí, protože je ideální pro velké okenní plochy a zastínění celoskleněných rohů; Pro motorizaci obrazovky byl použit RolSolar M20-868 DC.

Pohodlné ovládání
Sceeny se pohodlně ovládají pomocí 6kanálového bezdrátového ručního vysílače VarioCom-868. Obousměrný vysílač zaujme svým moderním designem a ergonomickou, uživatelsky přívětivou konstrukcí. Montér připevnil na stěnu 5kanálový rádiový nástěnný vysílač QuinTec-868, který také umožňuje obyvatelům pohodlné otevírání a zavírání. Oba screeny se ovládají společně nebo jednotlivě pomocí vysílačů. Inteligentní rádiový pohon lze snadno integrovat do řešení Smart Home Centero Home a poté jej lze ovládat pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. Další funkce: Díky integraci do Centero Home lze naučit automatické zavírání a otevírání, které lze také aktivovat nebo deaktivovat na vysílači.
Společnost elero zkombinovala moduly pro řešení solární motorizace do produktových balíčků, které jsou přizpůsobeny různým instalačním situacím. Specialista si vybírá mezi různými typy pohonů a také solárními panely a bateriemi v různých provedeních.

Rychlá montáž
V rohovém domě v Elchingenu byly nejprve přišroubovány zipové zástěny ke stěně a solární panely byly optimálně umístěny montérem Frankem Feilerem. Specialista namontoval oba panely na západně orientovanou zipovou clonu, aby zajistil optimální dopad světla a energie. Kabel byl skryt pod odpovídajícím rohovým panelem. Nakonec Feiler naučil pohony ručního vysílače a určil směr jízdy. Totéž zopakoval u druhého vysílače. Modernizační opatření bylo dokončeno během krátké doby a stavebníci si mohou užívat příjemného pokojového klimatu a pohodlí současného soukromí a ochrany před sluncem.